sobota, 17 stycznia 2009

Wyglądasz dobrze, bo jest ciemno

Przyjaciel prawdę Ci powie, czyż nie? Nie będzie ściemniać, kręcić, plątać się w zeznaniach. Powie prosto z mostu. O cokolwiek go zapytasz, cokolwiek będzie Ci mówić.


Jest to niewątpliwie ogromna zaleta każdego przyjaciela. A co, jeśli czasem chciałbyś, żeby skłamał? Tak ociupinkę, dla Twojego lepszego samopoczucia, żeby pocieszył. Skąd ma wiedzieć, kiedy powinien nieco naciągnąć prawdę (lub przedstawić ją mniej beznadziejnie, niż jest w rzeczywistości), a kiedy może sobie pozwolić na szczere wyznanie? Przyjaciel to po prostu wie. I wie, że w pewnych momentach może szczerze powiedzieć, nawet kobiecie: "Wyglądasz dobrze, bo jest ciemno".


I żeby była jasność: mowa o prawdziwym przyjacielu, a nie o „przyjacielu”, jakich nasi sąsiedzi zza oceanu mają na pęczki.


Z innej beczki. Obok widać mój portret z ciastoliny wykonany przez moją córcię. Cudo, prawda? Zielone oczy, blond włosy, czerwone usta… Tylko skąd ta niebieska cera? Może faktycznie lepiej wyglądam, gdy jest ciemno ;)Miejsce zasłyszenia: knajpka w Poznaniu

Czas zasłyszenia: miesiąc temu

Brak komentarzy: